Raziel

Go down

Raziel

Pisanie  Raziel on Czw Lut 18 2016, 01:14

Dane personalne
Imię: Sirius
Nazwisko: Nightfall

Czy to ważne? W końcu to tylko kwestia tego, jak postrzegać go będą w danych personalnych i innych dokumentach. A jak brzmi prawdziwe jego imię? To które nadała mu sama Jasność? Niosący Tajemnicę i Książę Magów Nieba nie często się nim tu zwraca, chyba że wśród swoich, a brzmi ono Raziel.

Rasa: Anioł

Dokładniej rzecz ujmując, jest Archaniołem, ale to już opowieść na inną historyjkę.

Wiek: Wygląda na około 20 kilka lat. A ile ma w rzeczywistości?

Jako jeden z noszących tytuł podarowany przez Pana wraz ze swym imieniem, patrzył już na kilka powstań w Niebie. Żadnemu się jednak nie ugiął. Pozostając wiernym swojemu rozsądkowi.

Typ: 50/50

Trudno określić jakiego jest typu, ze względu na to iż nie miał zbyt wielu okazji do stosunków. Ale nie jest wybredny. Jeśli ktoś nie daje rady jego charakterowi, na pewno nie zdoła złamać jego woli i zdominować. Na jakimkolwiek polu...

Profesja: Kronikarz oraz nauczyciel Historii Świata.

Spisywanie Kroniki jest dla niego czymś ważnym, ze względu na jego sentymentalną naturę. A kto lepiej od Pana Tajemnic, nauczać będzie Historii Świata? Chyba tylko sam jego Twórca.


Osobowość
Charakter: Jeśli chcesz poznać jego charakter, musisz go najpierw spotkać.

Trudno jest określić charakter Raziela, ze względu na jego dość specyficzne usposobienie. W pierwszych pięciu minutach rozmowy, większość osób nie będzie miała bowiem pojęcia, co tak naprawdę chodzi po głowie Pana Tajemnic. Głównie dlatego, że jego mina niemal się nie zmienia, wraz z jego spokojnym tonem głosu. Można by pomyśleć, że anioła tego nie można już niczym zaskoczyć. A jednak. Nadal znajduje takie rzeczy w tym świecie. Raziel po prostu nie lubi dzielić się swoimi myślami i odczuciami. Jest za to doskonałym słuchaczem. Czy to znaczy, że jest nudny? Skądże. Tylko trzeba umieć otworzyć uszy na to co mówi. Kiedy już się to komuś uda, filozoficznych teorii końca nie będzie. Raziel ma zdanie niemal na każdy temat. Dla niego zawsze istnieje jakieś 'ale'. Niewiele jest sytuacji i tematów, które są w stanie zaburzyć jego anielską cierpliwość. Głównym jest ignorancja, której pięty depcze brak tolerancji. Są takie, a nie inne czasy, gdzie wszystko stoi obok siebie. To, że ktoś ma takie, albo inne poglądy na temat innych ras, to jego prywatna sprawa i jeśli ośmieli się wyrażać je bezpodstawnie w towarzystwie Archanioła, może liczyć się z tym, że gorzko tego pożałuje, bowiem wściekły Książę Magów to nie najprzyjemniejszy widok. Jest raczej samotnikiem. Nie przepada za głośnymi i hucznymi przyjęciami, preferuje ciszę i spokój. Głównym i najważniejszym zajęciem Raziela jest czytanie, bądź pisanie. Spędza na tym lwią część swego czasu. A to, co zostaje mu na inne zajęcia, poświęca na obserwację.
Anioł uwielbia zachwycać się pomysłowością ludzką. Piękno ich pomysłów zachwycało go nieustannie. Co do demonów, nie jest aż tak negatywnie nastawiony, co większość jego braci. Potrafi bowiem przyjąć, że taką mają naturę i nic z tym nie zrobią. Nie można ich oceniać swoją rangą, czy ludzką. Pryzmaty oślepiają. A Pan Tajemnic pragnie wiedzieć. Jest przez to rządny zaspokajania swojej ciekawości. Ma jednak rozsądek, a ten zawsze na czas powie mu, kiedy cena będzie za wysoka.
Jest na swój sposób uważany za 'odmieńca' wśród swoich. Większość uważa, że to przez jego dziwną, naukową naturę, część że przez nieco zbyt spokojną, prawie pesymistyczną aurę, niewielu jednak wie, że kryje się za tym coś innego. To sam Raziel bowiem czuje się ze sobą niespokojnie. Dlaczego? Bo Bóg stworzył go nieco innym. Począwszy od tego, że jego magia, zbyt mocno skupiona jest niemal widoczna pod jego skórą, kończąc na tym, że anioł sam z własnej woli nie lubi pokazywać swych skrzydeł i skrupulatnie je ukrywa pod różnymi iluzjami. Z jakiego powodu? To już prywatne sprawy Raziela, a jak wspomniano wyżej, on nie lubi się dzielić tym co myśli i czuje. Nie skrywa się jednak ze swą innością. Nosi ją dumnie, wraz z czarnymi szatami. Jedyny anioł, który tak otwarcie nosi się w tym najsmutniejszym kolorze.
Jeśli poznać go lepiej, okazuje się być naprawdę pogodnym i dobrodusznym. A co więcej, nie jest okrutny. Nie może znieść niesprawiedliwości i gdy tylko może, to chętnie pomoże potrzebującemu i ma gdzieś jakiej jest rasy. Od dawien dawna obserwował już świat ziemski, nie było więc dla niego zaskoczeniem, że został tu wysłany. I choć stara się nie mieszać w większość spraw, które się tu dzieją, no obojętnie koło krzywdy nie przejdzie. Taki z niego niejasny byt.Wady:
- Uzależniony od palenia różnych ziół w fajce.
- Jego ciekawość bywa czasem parszywą partnerką, zwłaszcza z fajką u boku.
- Tłumi emocje, przez co często się męczy, nie mogąc ich właściwie okazać.
- Popada niekiedy w melancholię i staje dość dramatyczny.

Zalety:
- Zawsze można liczyć na jego pomoc.
- Znajdzie wyjście z naprawdę trudnych sytuacji i zawsze można liczyć na jego rady.
- Perfekcjonista.
- Chyba nikt tak świetnie nie opowiada mitów i legend, jak on.
- Słowny i prawdomówny.

Zainteresowania:
- Magia [wszelkiego rodzaju]
- Kultura innych ras
- Historia
- Książki


Fizjonomia
Wzrost: 179 cm

Znaki szczególne: Długie białe włosy, niemal biała skóra z niebieskawymi przebłyskami, czarne szaty i czarne skrzydła.

Wygląd:
Po pierwsze, to co przykuwa do niego uwagę to kontrast. Jest jak nierealna wyrwa w rzeczywistości otoczenia. Z jednej strony nosi się w zupełnej czerni z dużą ilością klamer i pasków, niemal nigdy nie odsłaniając więcej ciała, niż samą twarz i od czasu do czasu dłoń, a z drugiej strony jest jego alabastrowa, w zasadzie biała skóra i te jasne włosy. Na jego skórze w wielu miejscach widać niebieskawe przebłyski, co jedni mogą uważać za upiorne, a inni będą gapić się nie wiedząc co zrobić z oczami. Czemu tak jest? Zbyt wiele eksperymentów na swej własnej magii sprawiło, że jej esencja aż połyskuje mu pod skórą. A najwyraźniej widać to, kiedy anioł z niej korzysta. Nawet wśród jego długich pasm włosów odnaleźć można takie, które zabarwione są całkiem na niebiesko. Włosy sięgają mu gdzieś do połowy pleców i są zupełnie proste i gładkie. Wręcz śliskie w swej delikatności, podobnie jak jego skóra, ale tego nie da się określić od tak, a nikt nie podchodzi do niego tak blisko. Poza tym kaptur jego płaszcza dodatkowo wszystko przysłania. Po budowie jego ciała trudno pomylić się co do określenia jego płci. W stu procentach jest mężczyzną i to ujawnia się w szerszych ramionach, postawie i nawet sposobie poruszania się. Raziel jest osobą o zgrabnej i szczupłej sylwetce. Nie jest typem wojownika, lecz książkowego mola. Nie znaczy to jednak, że jego ciało nie nosi znamion walki, podobno niewiele osób widziało jak Pan Tajemnic trzyma w ręku miecz. A jest to ponoć widowisko nie do zapomnienia. Może i nie jest osobą wyróżniającą się wzrostem, ale zdecydowanie jego postawa jest godna podziwu. Raziel może stać prosto, ewentualnie 'prościej, niczym po połknięciu kija'. Nie męczy się tym i jest to jego zwykły sposób bycia. Chadza cicho, zwykle unikając uwagi ze strony innych. W odpowiednich warunkach, można go nawet przeoczyć. Kolejną i znów dość istotną cechą jego wyglądu jest fakt, że nigdy nie obnosi się ze swymi skrzydłami. Dlaczego? Bowiem są one ciemne jak noc. Niczym najpiękniejsze z kruczych skrzydeł. I wcale nie jest upadłym. Po prostu takim się narodził. To jest to, przez co czuje się najbardziej odmienny od innych aniołów.
Wchodząc w szczegóły, jego twarz jest smukła i ma wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Przez jego jasną skórę, cienie na policzkach jeszcze ją wyszczuplają. Jego oczy okala ciemne obramowanie z dość długich rzęs, a kolor jego tęczówek to czyste srebro. Jego nos jest prosty, odrobinę orli, a jego usta mają regularny kształt. Na swój sposób mógłby przywodzić na myśl porcelanową lalkę, albo rzeźbę z marmuru, przerażającą i piękną zarazem.

Dodatkowe informacje
Zamieszkanie:
- Mieszkanie nauczycielskie.
- Apartament w mieście.

Ciekawostki:
- Nie bluźni. Przeklina w bardziej urozmaicony sposób.
- Rzadko sypia, a kiedy się to zdarza, trafia go w naprawdę dziwnych momentach.
- Nie przepada za alkoholem.
- Czasem wychodzi, by po prostu pobyć wśród ludzi. Samotność jest niekiedy upierdliwa.
- Świetnie posługuje się dwoma mieczami.
- Stresuje go zbyt wielki tłum. Zatłoczone miejsca są nie dla niego. [nie dotyczy sali, gdy prowadzi zajęcia, nikt mu się wtedy pod nogami nie plącze]
- Swe skrzydła swobodnie 'nosi' jedynie w prywatnych czterech ścianach.
- Jest oburęczny.
- Ma słabość do kotów.
avatar
Raziel

Liczba postów : 1
Join date : 17/02/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Raziel

Pisanie  Vox on Czw Lut 18 2016, 17:00

Mieszkanie nauczycielskie nr 16.

I wedle tego jak uzupełniono w rubryce "Zamieszkanie" możesz również stworzyć własne lokum w Dzielnicy Mieszkalnej.
avatar
Vox
Admin

Liczba postów : 254
Join date : 08/08/2012

Zobacz profil autora http://czerwona-brama.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach