Help me see my whole day through...

Go down

Help me see my whole day through...

Pisanie  Luca on Sro Cze 10 2015, 15:25

Dane personalne

Imię: Luca

Nazwisko: Baldur.

Rasa: Anioł

Wiek: Wygląda na dwadzieścia parę, choć już dawno przekroczył trzysta.

Typ: Uke

Profesja: Nauczyciel magii.

Osobowość

Charakter: Mówi się, że rudy to nie kolor tylko charakter. Brednie. Albo przynajmniej sam Luca nie chce w to wierzyć. Jak na rasę niebiańskich skrzydlatych z anioła ma stanowczo za mało. Jest niecierpliwy i łatwo go swoim ociąganiem wyprowadzić z równowagi. Szybko się denerwuje i jeszcze szybciej uspokaja. Nie potrafi się zbyt długo gniewać i choćby jego duma miała na tym ucierpieć wyciągnie do drugiej strony rękę na pojednanie... Po czym odpłaci się pięknym za nadobne.
Pogardza nieuzasadnioną przemocą, chciwością, złem, ale nigdy nie zawaha się użyć wszelkich środków, by pomóc komuś w potrzebie, niezależnie od jego rasy, klasy, czy przewinień.
Chociaż jest wymagający zadowalają go najmniejsze gesty, czy postępy wśród uczniów, a kiedy je dostrzeże nie jest w stanie ukrywać swojej radości. Zwykle stara się zgrywać opanowanego, ale rzadko mu się to udaje przez żywiołową naturę.
Wierny swoim ideałom w każdym momencie.
Wszystko to jest jednak w jakiś sposób maską. Zaledwie kolejną gębą, która ma za zadanie ochronę właściciela przed złem świata, na którym przyszło mu żyć. Sposobem ucieczki od gnębiących jego duszę trosk. Zwykle nieudaną ucieczką.
W tych nielicznych chwilach szczerości między nim, a tym padołem łez, łatwo można zobaczyć, że belfer jest istotą nieco przygnębioną, którą łatwo zranić, a która usilnie stara się nie chować urazy. Stara się być silny, ale nie zawsze mu to wychodzi. Przytłacza go to. Jest aniołem, który idealizuje innych, chociaż w sobie dostrzega każdą, najmniejszą nawet, wadę. Nie jest specjalnie odważny, dlatego na każdym kroku stara się przekraczać granice swojego strachu. Zawsze dąży do perfekcji.


Wady:
Wewnętrzny pesymizm.
Ukrywanie prawdziwych uczuć.
Wymagający.
Perfekcjonista względem samego siebie.

Zalety:
Zawsze stara się jak może.
Cieszy się z drobnostek.
Dostrzega to co najlepsze w każdej istocie.
Troskliwy, ale nie nadopiekuńczy, rozumie dążenie do wolności każdej istoty.

Zainteresowania:
Kocha to czym się zajmuję. Nauka zgłębiania największej tajemnicy w kosmosie i praca z innymi sprawiają mu niebotyczną przyjemność.
Intrygują go inne rasy.
Uwielbia czytać. Wszystko. Od słowników po pseudointeligentne książki Johna Greena.
Lubi pomagać. Tak po prostu. Za zwykłe "dziękuję". Taka anielska naleciałość.
Maluje.

Mentalność: Bądź najlepszą wersją siebie.

Fizjonomia

Wzrost: 173 cm

Znaki szczególne: Ciało, od szyi do stóp, pokryte ma złotymi znakami magicznymi, które pozwalają na szybsze rzucanie zaklęć. Znikają po rzuceniu powiązanego z nimi zaklęcia.
Piegi na nosie, policzkach i ramionach.
Trzy niebieskie plamki na lewym oku.

Wygląd: Luca z wyglądu nie pasuje do opisu typowego anioła. Nie zabiłby smoka i nie wygnałby Lucyfera gorejącym mieczem. Pewnie nawet by tego miecza nie uniósł.
Stosunkowo szczupły, choć z zachowaniem męskich proporcji ciała. Choć nie grzeszy muskulaturą (delikatne zarysy mięśni...gdzieniegdzie...), nie można zarzucić mu zaburzeń odżywiania. A przynajmniej nie wygląda, jakby miał go zdmuchnąć najlżejszy podmuch wiatru. Gęste, zadbane włosy, w kolorze dojrzałej marchewki (on i tak powie, że są "płomiennie rude") sięgają aż do odcinka krzyżowego kręgosłupa i zwykle pozostają związane w niski kucyk, który nie może ujarzmić niesfornych, nieco kręconych kudłów wokół twarzy mężczyzny, przez co część włosów i tak opada mu na twarz.
Z rzadka rozpuszczone rude kłaki podkreślają delikatne rysy mężczyzny. Wąskie, lekko różowe usta, prosty, nieco zadarty nos, nieco wystające kości policzkowe. Dwa ostatnie z wymienionych pokryte licznymi, drobnymi piegami. Jednak najważniejszym elementem twarzy są duże, kocie oczy. Zielone, z ciemniejszą obwódką i trzema niebieskimi plamkami w pobliżu źrenicy na lewym oku. Mężczyzna nie ubiera się zbyt oficjalnie, przez co łatwo pomylić go z uczniem. Wysłużone trampki, jeansy, koszulki, ostatecznie koszule. Czasem narzuca na to marynarkę, by wyglądać poważniej.
Również po to, by wyglądać doroślej, zdarza mu się zakładać okulary w fioletowych oprawkach... Absolutnie nie przynosi to pożądanego efektu, ale on sam czuje się w nich nieco lepiej.

Dodatkowe informacje

Zamieszkanie: Akademik

Historia: Nie chce pamiętać wiele z życia przed zawarciem pokoju. Był uczniem Razjela i robił, co musiał, by przetrwać. Po niemal stu latach nieustannej nauki zszedł na ziemię i robił, co mógł, by pomóc swoim pobratymcom i każdego, kto poprosił go o pomoc. Bez wyjątków. Po zawarciu pokoju z chęcią zgłosił się do pracy w "koedukacyjnej" szkole, wiedząc, że jego doświadczenie i wiedza mogą przydać się innym istotom.

Ciekawostki:
Kiedy zużyje całą energię magiczną może przenieść się na energię przemian metabolicznych własnego ciała. Zużywając ją mocno obniża swoją temperaturę, dlatego skrajne zmęczenie łatwo u niego rozpoznać po zimnych dłoniach. W skrajnych przypadkach może skończyć się to omdleniem lub śmiercią.
Złote znaki na jego ciele, to przygotowane wcześniej inkantacje. Pomysł z czasów wojny. Pozwala na błyskawiczne rzucenie nawet najtrudniejszych czarów, ale znaki te wymagają mozolnego przygotowania.
Lubi zaklinać przedmioty.
Pomimo dużej biegłości w czarach jest beznadziejny jeżeli chodzi o walkę wręcz. Wystarczy poczekać, aż skończy mu się energia i jest bezbronny.
Nie dysponuje zbyt dużymi zdolnościami własnymi, ale potrafi zniwelować każdy czar absorbując jego energię, którą potem musi natychmiast uwolnić w formie innego czaru.
Nie może spożywać mięsa.
Ma kilka fetyszy, do których nie przyzna się nigdy. Nawet przed samym sobą.
Ma pamięć fotograficzną.
avatar
Luca

Liczba postów : 8
Join date : 10/06/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Help me see my whole day through...

Pisanie  Vox on Sro Cze 10 2015, 16:09

Zaakceptowane. Mieszkanie nauczycielskie nr 13, piętro pierwsze.
avatar
Vox
Admin

Liczba postów : 254
Join date : 08/08/2012

Zobacz profil autora http://czerwona-brama.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach