Spis zajęć lekcyjnych

Go down

Spis zajęć lekcyjnych

Pisanie  Trickster on Pią Maj 29 2015, 00:17

Każdy uczeń dobiera sobie zestaw zajęć, złożony z przedmiotów obowiązkowych i czterech dodatkowych. Niektóre z przedmiotów są zarezerwowane jedynie dla danej rasy. Są także dziedziny, na które uczniowie są dzieleni rasami, z racji tego, że przykładowo historia wygląda dla każdego inaczej.

  [ZAJĘCIA ŁĄCZONE, OBOWIĄZKOWE:

  [♦] Historia świata, podstawa - czyli ogólnikowe wydarzenia i fakty zawierające w sobie elementy wszystkich trzech ras.

  [♦] Matematyka - bo te gówno jest niestety obowiązkowe wszędzie.

  [♦] Biologia, podstawa - czyli dlaczego ludziom nie rosną rogi, a niepokalane poczęcie wbrew głośnym protestom środowisk chrześcijańskich tak naprawdę nie było "cudem" jako takim.

  [♦] Gatunkowość - coś pokrewnego do biologii i EBD. Przedmiot obejmujący jedynie jeden rok nauki. W momencie, gdy na jednym padole pojawiło się więcej niż jeden gatunek rozumny, pojawiła się także konieczność bliższego zapoznania z pozostałą dwójką. Zawiera takie rzeczy jak struktura świata demonów i aniołów, typowe dla ludzi zachowania niezrozumiałe dla pozostałych ras, zapoznanie z podstawowymi rodzajami demonów, etc, etc.

  [♦] Wybrany język obcy na poziomie podstawowym - w końcu mamy tutaj tak zajebistą kadrę, że można się uczyć wszystkiego.

  ZAJĘCIA DZIELONE WEDŁUG GATUNKÓW, OBOWIĄZKOWE:

  [♦] Podstawy obrony - chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego są rozłączne....

  [♦] Kształcenie umiejętności osobistych - zajęcia pomagające, głównie osobom pochodzących z tych nadprzyrodzonych ras, osiągnąć szczyt swoich umiejętności w posługiwaniu się magią, płomieniami wychodzącymi z rąk czy też mową węży, kto co umie. Ludzie są zwolnieni z tych zajęć.

  [♦] Język rodzimy - w końcu wbrew powszechnej opinii, w piekle nie mówią po niemiecku.


  ZAJĘCIA DODATKOWE BEZ PODZIAŁU:

  [♦] Kontakty międzyrasowe - zajęcia dla osób marzących, aby w przyszłości zająć się zdzieraniem barier między gatunkami.

  [♦] Astronomia i wróżbiarstwo.

  [♦] Botanika - łącząca w sobie ambitne wykorzystanie flory z całego poznanego wszechświata.

  [♦] Wybrany język obcy na poziomie rozszerzonym.

  [♦] Zoologia - taka sama zabawa jak z botaniką, ale ze zwierzątkami.

  ZAJĘCIA DODATKOWE DZIELONE WEDŁUG GATUNKÓW:

  [♦] Historia świata, poziom rozszerzony - należy wybrać, na którą rasę jest wyspecjalizowany tok nauczania naszej postaci. Możliwe jest, by nauczać się o nie swojej rasie.

  [♦] Biologia rozszerzona - nieco głębsze poznanie zasady dlaczego ludziom nie rosną rogi. Zasada dzielenia identyczna jak z historią.

  [♦] Magia wyższa - poznanie i opanowanie, w miarę oczywiście możliwości, umiejętności innych gatunków, oraz swoich, które wymagają nieco więcej wysiłku.


Dodatkowo, w szkole działają różnego rodzaju kółka zainteresowań. Jeżeli jakieś zajęcia nie są wymienione, a Twoja postać chce na nie uczęszczać, daj znać któremuś z adminów.
avatar
Trickster
Admin

Liczba postów : 46
Join date : 19/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach