Naroki Kanon

Go down

Naroki Kanon

Pisanie  Naroki on Czw Sie 27 2015, 23:38

Dane personalne

Imię: Naroki
Nazwisko: Kanon
Rasa: Anioł
Wiek: (umowne) 18 lat
Typ: Uke
Profesja: Uczeń


Osobowość
Charakter:
Cichy, zamknięty, niedostępny i po prostu dobry... Takimi słowami można najprościej określić charakter anioła. Jeśli jednak ktokolwiek zechce dotrzeć głębiej, szybko zorientuje się, że osobowość skrzydlatego ma więcej barw. Znacznie więcej, niż można było się tego na początku spodziewać.
Porządny anioł powinien w pierwszej kolejności służyć. Bezwarunkowo odpowiadać na wezwanie, a jeśli jest to konieczne - poświęcić bez wahania własne życie. "Zdrowy rozsądek", jak zwykł to nazywać, bardzo często jednak brał górę nad obowiązkami Narokiego. Zwłaszcza nad tymi, za którymi on sam nie przepadał. Inaczej sprawa miała się, kiedy w grę wchodziło dobro człowieka. Wtedy rozsądek milkł, a silne poczucie pomocy innym wygrywało. To właśnie dlatego wielokrotnie trafiał do miejsc, o których żadnej szanujący się anioł nie śmiałby nawet pomyśleć. Jest skrzydlatym, ale przede wszystkim kocha ludzi. Ktoś kiedyś śmiał go nawet nazwać "nowym Prometeuszem". Do tej pory nie wyszedł na tym źle... Przynajmniej nie na tyle, na ile mógłby, gdyby miał mniej szczęścia.
Dla innych aniołów bywa wręcz oschły, czuje swoisty rodzaj odmienności, izolacji względem własnego gatunku. Jego sposób pojmowania dobra, czy też system wartości różni się od tego typowego dla większości skrzydlatych. Demonów unika jak samego piekielnego ognia. Jest to pewnego rodzaju fobia. Choć sam czasem zachowuje się jak szaleniec, wszystko robi w dobrej wierze, a w kłopoty wpada tylko jeśli jego działanie ma wyższy cel. Według niego głębianie również są szaleńcami, jednak im nie przyświeca żadna idea, a jedynie pragnienie, które popycha ich do niemoralnych czynów i wyrządzania krzywdy innym.
Dodatkowo Naroki zdecydowanie zbyt mocno ceni sobie prywatność i samotność. Jeśli chcesz od niego pomocy, po prostu o nią poproś, a większości przypadków ją otrzymasz. Jeżeli jednak masz zamiar pozyskać jakiekolwiek informacje na temat tych "prywatnych" sfer życia anioła, same prośby nie wystarczą.
Naroki ma wiele kompleksów na punkcie swojego wyglądu, co kształtuje tę "ludzką" część jego charakteru. Nie potrafi traktować swojego ciała, jako bożego daru, widzi w sobie wiele niedociągnięć i niedoskonałości, które jak to sam twierdzi: "Nie przystoją aniołowi".

Wady:
- jest niemal całkowicie ślepy na jedno oko;
- bywa niestabilny emocjonalnie, zwłaszcza kiedy jakaś sytuacja zaczyna go przerastać;
- wyrywa pióra ze skrzydeł kiedy się denerwuje;
- chorobliwie boi się demonów;

Zalety:
- podobno przynosi innym szczęście;
- potrafi słuchać i doceniać innych. Jest bardzo otwarty na wszelkie aspekty związane ze sztuką;
- potrafi naprawdę szybko uciekać i wychodzić obronną ręką z dość nieprzyjemnych sytuacji;


Zainteresowania:
Głównym zajęciem, a zarazem hobby anioła jest projektowanie i szycie. Nie ogranicza się jedynie do ubrań, te jednak lubi najbardziej. Szyje głównie dla siebie i dwóch w całości stworzonych przez niego lalek.


Fizjonomia

Wzrost: 167 cm
Znaki szczególne:
- heterochromia, czyli wielobarwność tęczówek. Jego z jego oczu jest niebieskie, drugie natomiast zielone;
- poszarzałe końce skrzydeł - być może pierwsze oznaki upadku skrzydlatego;

Wygląd:
Naroki na pierwszy rzut oka przypomina zwykłego młodzieńca o delikatnych rysach twarzy i wątłej posturze. Nigdy nie przepadał za aktywnością fizyczną. Pod tym względem jest wyjątkowo słaby. Zazwyczaj nikt nie zwraca na niego uwagi. Jest to spowodowane tym, iż ludzie nie są w stanie dostrzec jego skrzydeł, dopóki sam nie zechce ich komuś pokazać. Inaczej sprawa ma się, jeśli chodzi o przedstawicieli jego rasy oraz demony. Oni widzą je przez cały czas. Naroki mógłby je zdematerializować, jak sam jednak twierdzi, jego i  tak zachwiana anielska duma mu na to nie pozwala.
Zwykłym osobom w oczy może rzucić się jedynie nienaturalnie blada cera chłopaka. Zdecydowanie nie przysparza mu ona zdrowego wyglądu. Podobnie jak worki po oczami, będące efekt, coraz bardziej narastającej u anioła bezsenności. Intensywnie zielona barwa jednej z jego tęczówek może niektórym skojarzyć się z wyjątkowo zjadliwą trucizną, on sam jednak twierdzi, że absolutnie nie jest to odzwierciedleniem jego czystej duszy. Według niego, jej prawdziwym odbiciem jest to drugie, praktycznie ślepe, jednak wręcz niebiańsko błękitne oko.
Biała czupryna anioła pozostaje w ciągłym nieładzie. Według niego, nie ma czasu ani na układanie jej, ani takiej potrzeby. Przecież nie wygląda źle. To szare skrzydła anioła są główną przyczyną jego kompleksów. Podobnie jak ślepe oko - psują jego idealny, anielski wygląd.
Naroki ubiera się w dość charakterystyczny sposób. Sam szyje dla siebie ubrania. Nie stroni w nich od wszelkiego rodzaju falbanek i kokardek. Od zawsze podobały mu się tego typu dodatki i nigdy nie uważał za stosowne, by ograniczać się w tej dziedzinie.


Dodatkowe informacje

Zamieszkanie: Akademik
Historia:
Historia anioła sięga daleko w przeszłość. Sam dokładnie nie wie jak bardzo. Wiele lat spędził wręcz odizolowany od poczucia czasu, opiekując się ogrodami na granicy piątego i szóstego nieba. Niefortunnym przypadkiem trafił pierwszy raz do Limbo i na Ziemię. Wtedy wszystko co nowe wydało mu się intrygujące, świeże i na swój sposób piękne. Od tamtej pory Naroki regularnie pojawiał się na Ziemi, a któregoś dnia postanowił, że po prostu nie wróci do codziennej rutyny, spokojnego i bezpiecznego życia. Zaczął tułać się po ludzkim padole, egzystować razem z człowiekiem i niestety również demonem. Kilkukrotnie pomagał rannym w bitwach, pocieszał bezradnych, odwiedzał chorych... Robił dokładnie to, do czego w jego mniemaniu powinien zostać stworzony anioł.

Ciekawostki:
- nie je mięsa;
- jego połowiczna ślepota jest efektem dawno stoczonej "walki" z demonem;
- zawsze ma przy sobie notatnik, w którym tworzy projekty nowych strojów i nie tylko;
avatar
Naroki

Liczba postów : 1
Join date : 27/08/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Naroki Kanon

Pisanie  Trickster on Czw Sie 27 2015, 23:41

Akceptuję, pokój numer 31 na trzecim piętrze.

_________________
Lubię ostro i konkretnie, zawsze i wszędzie. Yoł~

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kocham cię <3 Vox
avatar
Trickster
Admin

Liczba postów : 46
Join date : 19/05/2015

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach